برندگان اسکار ۲۰۱۹ اعلام شدند

نود و یکمین مراسم اسکار، صبح امروز به وقت ایران در سالن دالبی تئاتر واقع در شهر هالیوود برگذار شد و در انتها، این فیلم «کتاب سبز» (Green Book) بود که مهم‌ترین جایزه مراسم یعنی بهترین فیلم را از آن خود کرد.

در کنار جایزه بهترین فیلم، Green Book در مراسم اسکار ۲۰۱۹ که بدون مجری برگذار شد، توانست جوایز بهترین فیلم‌نامه اورجینال به نویسندگی «نیک واللانگا»، «برایان کوری» و «پیتر فارلی» و همچنین، بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای هنرنمایی «ماهرشالا علی» را نیز دریافت کند. در این بین، فیلم بیوگرافی و موزیکال «بوهمین راپسودی» (Bohemian Rhapsody) توانست سه جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد برای «رامی ملک»، بهترین تدوین صدا و میکس صدا را از آن خود کند. «آفونسو کوارون» هم دو جایزه بهترین کارگردانی و فیلم‌برداری را برای فیلم «روما» (Roma) به خانه برد و جایزه بهترین فیلم خارجی‌ زبان نیز به این اثر تعلق گرفت.

در ادامه گفتنی است که دو اثر کامیک بوکی «پلنگ سیاه» (Black Panther) و «مرد عنکبوتی: سفر به دنیای عنکبوتی» (Spider-Man: Into the Spider-Verse) دست خالی از این مراسم بیرون نیامدند؛ انیمیشن Spider-Man: Into the Spider-Verse جایزه اسکار برای بهترین انیمیشن سینمایی سال را دریافت کرد و فیلم Black Panther نیز، جوایز بهترین موسیقی متن اورجینال، طراحی صحنه و طراحی لباس را از آن خود کرد. در ادامه شما می‌توانید لیست کامل برندگان را مشاهده نمایید:

بهترین فیلم:

  • Black Panther
  • BlacKkKlansman
  • Bohemian Rhapsody
  • The Favourite
  • برنده: Green Book
  • Roma
  • A Star Is Born
  • Vice

بهترین بازیگر مرد:

  • کریستین بیل برای فیلم Vice
  • بردلی کوپر برای فیلم A Star Is Born
  • ویلیام دافو برای فیلم At Eternity’s Gate
  • برنده:‌ رمی ملک برای فیلم Bohemian Rhapsody
  • ویگو مورتنسن برای فیلم Green Book

بهترین بازیگر زن:

  • یالیتزا آپاریسیو برای فیلم Roma
  • گلن کلوز برای فیلم The Wife
  • برنده:‌ اولیویا کولمن برای فیلم The Favourite
  • لیدی گاگا برای فیلم A Star Is Born
  • ملیسا مک کارتی برای فیلم Can You Ever Forgive Me?

بهترین بازیگر مکمل مرد:

  • برنده: ماهرشالا عالی برای فیلم Green Book
  • آدام درایور برای فیلم BlacKkKlansman
  • سم الیوت برای فیلم A Star Is Born
  • ریچارد ای. گرانت برای فیلم Can You Ever Forgive Me?
  • سم راکول برای فیلم Vice

بهترین بازیگر مکمل زن:

  • ایمی ادامز برای فیلم Vice
  • مارینا دی تاویرا برای فیلم Roma
  • برنده: رجینا کینگ برای فیلم If Beale Street Could Talk
  • اما استون برای فیلم The Favourite
  • ریچل وایس برای فیلم The Favourite

بهترین کارگردان:

  • اسپایک لی برای فیلم BlacKkKlansman
  • پاول پاولیکوفسکی برای فیلم Cold War
  • یورگوس لانتیموس برای فیلم The Favourite
  • برنده: آلفونسو کوارون برای فیلم Roma
  • آدام مک کی برای فیلم Vice

بهترین انیمیشن سینمایی:

  • Incredibles 2 به کارگردانی برد بیرد
  • Isle of Dogs به کارگردانی وس اندرسون
  • Mirai به کارگردانی مامورو هوسودا
  • Ralph Breaks the Internet به کارگردانی ریچ مور و فیل جانسون
  • برنده: Spider-Man Into the Spider-Verse به کارگردانی باب پرسیکتی، پیتر رمزی و رادنی راتمن

بهترین انیمیشن کوتاه:

  • Animal Behaviour به کارگردانی آلیسون اسنودن و دیوید فاین
  • برنده: Bao به کارگردانی دومی شی
  • Late Afternoon به کارگردانی لوییز بگنال
  • One Small Step به کارگردانی اندرو چزورث و بابی پانتیلاس
  • Weekends به کارگردانی ترور هیمِنِز

بهترین فیلم‌نامه اقتباسی:

  • The Ballad of Buster Scruggs به نویسندگی جوئل کوئن و ایتان کوئن
  • برنده: BlacKkKlansman به نویسندگی چارلی واچتِل، دیوید رابینوویتز، کوین ویلمات و اسپایک لی
  • Can You Ever Forgive Me? به نویسندگی نیکل هولُفسنِر و جف وایتی
  • If Beale Street Could Talk به نویسندگی بَری جِنکینز
  • A Star Is Born به نویسندگی اریک راث، بردلی کوپر و فترس

بهترین فیلم‌نامه اورجینال:

  • The Favourite به نویسندگی دبورا دیویس و تونی مک نمارا
  • First Reformed به نویسندگی پاول شرایدر
  • برنده: Green Book به نویسندگی نیک واللانگا، برایان کوری و پیتر فارلی
  • Roma به نویسندگی آلفونسو کوارون
  • Vice به نویسندگی آدام مک کِی

بهترین فیلم‌برداری:

  • لوکاس زال برای Cold War
  • رابی رایان برای The Favourite
  • کیلیب دیشنل برای Never Look Away
  • برنده: آلفونسو کوارون برای Roma
  • متیو لیباتیک برای A Star Is Born

بهترین مستند سینمایی:

  • برنده: Free Solo
  • Hale County This Morning, This Evening
  • Minding the Gap
  • Of Fathers and Sons
  • RBG

بهترین مستند کوتاه:

  • Black Sheep
  • End Game
  • Lifeboat
  • A Night at the Garden
  • برنده: Period. End Of Sentence

بهترین فیلم لایو اکشن کوتاه:

  • Detainment
  • Fauve
  • Marguerite
  • Mother
  • برنده: Skin

بهترین فیلم خارجی زبان:

  • Capernaum از کشور لبنان
  • Cold War از کشور لهستان
  • Never Look Away از کشور آلمان
  • برنده: Roma از کشور مکزیک
  • Shoplifters از کشور ژاپن

بهترین تدوین فیلم:

  • BlacKkKlansman
  • برنده: Bohemian Rhapsody
  • Green Book
  • The Favourite
  • Vice

بهترین تدوین صدا:

  • Black Panther
  • برنده: Bohemian Rhapsody
  • First Man
  • A Quiet Place
  • Roma

بهترین میکس صدا:

  • Black Panther
  • برنده: Bohemian Rhapsody
  • First Man
  • Roma
  • A Star Is Born

بهترین طراحی صحنه:

  • برنده: Black Panther
  • First Man
  • The Favourite
  • Mary Poppins Returns
  • Roma

بهترین موسیقی متن اورجینال:

  • BlacKkKlansman
  • برنده: Black Panther
  • If Beale Street Could Talk
  • Isle of Dogs
  • Mary Poppins Returns

بهترین آهنگ:

  • آهنگ All The Stars از فیلم Black Panther
  • آهنگ I’ll Fight from از مستند RBG
  • آهنگ The Place Where Lost Things Go از فیلم Mary Poppins Returns
  • برنده: آهنگ Shallow از فیلم A Star Is Born
  • آهنگ When A Cowboy Trades His Spurs For Wings از فیلم The Ballad of Buster Scruggs

بهترین چهره‌ پردازی:

  • Border
  • Mary Queen of Scots
  • برنده: Vice

بهترین طراحی لباس:

  • The Ballad of Buster Scruggs
  • برنده: Black Panther
  • The Favourite
  • Mary Poppins Returns
  • Mary Queen of Scots

بهترین جلوه‌های ویژه:

  • Avengers Infinity War
  • Christopher Robin
  • برنده: First Man
  • Ready Player One
  • Solo A Star Wars Story
3+

دیدگاهتان را بنویسید

نوشته های مشابه

همچنین ببینید

بستن
بستن