کارشناسان پیش بینی می کنند PS5 از نسل آینده Xbox شکست بخورد

علی رقم این که هنوز هیچ خبری از معرفی PS5 و نسل بعدی Xbox منتشر نشده اما صحبت‌های فراوانی در خصوص آن‌ها شنیده می‌شود. با این حال پیش‌بینی صورت گرفته توسط تحلیل‌گران و کارشناس‌های صنعت ویدئوگیم به شکست کنسول PS5 در مقابل نسل آینده Xbox اشاره می‌کند.

هرچند سونی در نسل هشتم گوی سبقت را از رقیبش ربود و با فروش 80 میلیون واحدی پیشتاز این نسل است اما در مقابل مایکروسافت سعی کرد در طول سال‌های اخیر اشتباهات خود را جبران نماید و با به کارگیری منابع خود فاصله را با رقیب سنتی‌اش کمتر کند. جسیکا کاندیت کارشناس و تحلیل‌گر وبسایت Engadget درباره این موضوع اظهار کرد هنگامی که Xbox One عرضه شد این کنسول یک فاجعه مطلق بود و به جای آن که روی بازی‌های باکیفیت تمرکز کند روی ارائه سرویس‌ها و برنامه‌های مختلف تمرکز کرده بوده که باعث شد رقابت را به کنسول PS4 ببازد. موضوع اتصال دائمی به اینترنت هنگام استفاده از کنسول نیز از جمله اشتباهات مایکروسافت به حساب می آمد.

از آن زمان تاکنون مایکروسافت سعی کرده با برداشتن قدم‌های دقیق و تکنیکی، اشتباهات خود را جبران نماید. اگرچه آن‌ها هم‌چنان از PS4 عقب هستند اما گزارش اخیر NPD نشان دهنده این است که در سال جاری در میان سه کنسول اصلی، فروش Xbox One بیشترین رشد را در آمریکا داشته است. کنسول Xbox One X نیز به طور ویژه عملکرد بسیار خوب و عالی داشته است.

کاندیت اعتقاد دارد که این رشد قدرتمند در انتهای نسل باعث تقویت نسل آینده Xbox خواهد شد. کنسولی که با اسم رمز Xbox Scarlett در حال توسعه است. مطمئنا مایکروسافت برای آینده خود برنامه‌های زیادی خواهد داشت. قابلیت Cross-Play و پشتیبانی از آن مطمئنا جایگاه ویژه‌ای در اندیشه‌های مایکروسافت دارد. این کمپانی به شدت از بازی‌های محتوی این ویژگی مثل Fortnite و Rocket League پشتیبانی کرده و امکان بازی میان پلتفرمی با سایر پلتفرم‌ها هم‌چون Switch را در اختیار مخاطبین قرار می‌دهد. در حالی که سونی تا چندی پیش نسبت به کراس پلی مخالفت داشت اما سرانجام از موضع خود کوتاه آمد و تنها برای Fortnite اجازه بازی به صورت میان‌پلتفرمی را صادر کرد.

9+
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نوشته های مشابه

بستن