معرفی 30 شخصیت شرور برتر در دنیای بتمن – بخش دوم

از قدیم می گویند هر کس که در راه درست حرکت کند، دشمنان زیادی پیدا می کند، ابرقهرمان ها نیز از آنجایی که زندگی خود را وقف مبارزه با جرم و جنایت و برقراری عدالت می کنند همواره با دشمنان گوناگونی رو برو می شوند، بتمن منجی گاتهام تنها امید مردم این شهر برای برقراری عدالت در مسیر خود با جنایتکاران فراوانی روبرو شده، تعدادی از این جنایتکاران در اقتباس های مختلف در سینما و بازیهای ویدیویی دیده اید اما دشمنان بتمن به همین تعداد ختم نمی شود، ما در این مقاله به معرفی ۳۰ ابرشرور برتر در دنیای بتمن می پردازیم، با دانس گیم همراه باشید

20. ManBat

بتمن به معنای مردیست که شکل و شمایل یک خفاش را دارد و من بت به معنای خفاشی است که ظاهرش همانند انسان ها می باشد، دکتر لنگستروم یک متخصص ژنتیک بود که توانسته بود به یک اختراع جدید دست یابد او معتقد بود که ترکیبات ژنتیکی میتوان انسان ها را به حیوان و حیوانات را به انسان تبدیل کرد! او به قدری در پروژه خود غرق بود که یک روز تصمیم گرفت که این آزمایش ترکیب ژنتیکی را بر روی خود اجرا کند، او سرانجام به یک خفاش انسان نما تبدیل می شود و اقدام به خرابکاری در سطح شهر می کند، و جالب اینجاست که به واسطه شباهتش به بتمن، بسیاری از اقدامات وحشیانه او به پای بتمن نوشته می شود، در بازی Batman Arkham Knight اطلاعات مفیدی از این کاراکتر ترسناک داده می شود

19. Great White Shark

وارنر وایت مدیر حسابداری یک شرکت سرمایه گذاری بود، او یک روز تصمیم میگیرد، با اختلاس دارایی سرمایه گذاران به ثروت عظیمی دست یابد که در انتها توسط پلیس گاتهان دستگیر می شود، وایت با رشوه دادن به قاضی، رای جنون خود را صادر کرده و به جای سپری کردن عمر خود در زندان، به تیمارستان آرکهام فرستاده می شود، وارنر وایت در تیمارستان با خلافکاران درگیر می شود و موردشکنجه های مختلف قرار می گیرد، مستر فریز با زندانی کردن وایت در دمای زیر ۱۰۰ درجه، نه تنها سلامت عقل و روان وی را از بین برد، بلکه همراه با آن لب‌ها، گوش‌ها و بینی او را هم نابود کرد! پس از خروج از اتاق یاد شده، وارنر وایت برای همیشه از بین رفت و شخصیت «کوسه‌ی سفید بزرگ» متولد شد، او پس از شورش جوکر و دار و دسته اش، از تیمارستان آرکهام فرار می کند و بلای جان مردم گاتهام می شود.

18. Magpie -زاغ‌

مارگارت پای یک دزد خرده پا بود که در موزه بزرگ گاتهام کار می کرد، او نمونه های اصلی آثار باستانی موزه را به سرقت می برد و نمونه تقلبی آن را جایگزین می کرد، مارگارت پس از سرقت یک شی باستانی و بازکردن آن، جادو شده و به شخصیت زاغ تبدیل می شود، زاغ در طول فعالیت جنایتکارانه خود با «بتمن» و حتی «سوپرمن» هم رو به رو شده که نتیجه‌ی آن دستگیری او و انتقالش به تیمارستان آرکهام بود، وی در نهایت در تیمارستان آرکهام توسط کوسه سفید به قتل می رسد.

17. Film Freak

برت وستون یک بازیگر دیوانه و بی استعداد فیلم های جنایی درجه سه بود، او برای بازی در یک فیلم به حدی در نقش خود به عنوان یک قاتل زنجیره ای فرو می رود که به یک قاتل واقعی تبدیل می شود و از جنایات خود فیلم میگیرد! Film Freak در نهایت توسط بتمن دستگیر و به زندان فرستاده شد اما سرنوشت او را هم سلولی جنایتکاری دیوانه تر از خود قرار داده و توسط Bane در زندان کشته می شود

16. دکتر جنایت

حتما با خود فکر کرده اید که در صورتی که یک جنایتکار توسط بتمن با پلیس گاتهام آسیب ببیند، کجا باید خود را درمان کند، پاسخش دکتر جنایت است! او در مطب مخفی و اختصاصی خود تمام مجرمانی که توسط بتمن گوشتمالی داده شده بودند را درمان می کرد، و جالترین قسمت ماجرا اینکه پول حاصل از آن را به خیریه کمک می کرد، دکتر جنایت در رویارویی‌هایش با «بتمن» و «رابین»، برای نجات جان یکی از شهروندان که طی درگیری آسیب دیده بود، خود را تسلیم کرده و او را نجات می‌دهد! دکتر جنایت در آخر به علت یک خرده حساب شخصی توسط افراد ناشناسی به قتل میرسد.

15. The Courts of Owls

اگر از بینندگان سریال گاتهام باشید قطعا با محفل جغد ها آشنایی دارید، محفل جغد ها، یک انجمن سری و مخفی در «گاتهام» است که سابقه ای دیرینه دارد. این انجمن همانند دستان پشت پرده، وقایع این شهر را هدایت کرده و به نوعی آن را اداره می‌کند، محفل جغد ها شباهت بسیاری به فراماسون ها دارند، مشخصه ی آنها یک ماسک با شمایل جغد بوده و بسیاری از آنها از جهات مختلف آموزش دیده هستند، محفل جغدها نه تنها قدرت زیادی در گاتهام دارد، بلکه نقشی اساسی در زندگی «بروس وین» بازی می‌کند؛ از کشتن پدر بزرگ او تا فاش کردن راز زندگی برادرش! محفل جغد ها در کمیک های مختلف دردسر های ریز و درشتی برای بتمن ایجاد می کنند.

14. راس الغول

راس‌الغول یکی از قدرتمندترین دشمنان بتمن محسوب می‌شود و جزو معدود کسانی است که می‌تواند شوالیه‌ی تاریکی را به چالش بکشاند و بارها او را تا مرز مرگ پیش برده است. محل تولد راس مشخص نشده اما مدارک بدست آمده می‌گویند که او در صحرایی دور افتاده واقع در عربستان بدنیا آمده، او حدود ۶۰۰ سال از عمر خود را از نظر مهارت‌های رزمی تکمیل می‌کند و به مرور سازمانی مخفی از ماهرترین مبارزین دنیا تشکیل می‌دهد با عنوان League of Assassin. راس‌الغول به پادشاهی تبدیل می‌شود که از سایه‌ها بر دنیا حکم‌رانی می‌کند و برای سرنوشت انسان‌ها تصمیم می‌گیرد، راس‌الغول زمانی که به گاتهام میاید قصد می‌کند تا آنجا را برای همیشه نابود کند اما بتمن مانع او می شود.

13. Bane

بین با نام واقعی دورانس بدون شک قدرتمند ترین دشمن است، به حدی که او را درهم شکننده بتمن نامیدند، بین که متولد زندان زیرزمینی پنا دورو بود و با یادگیری فنون مختلف و افزایش قدرت خود نهایتا از این زندان غیر قابل فرار می گریزد و به گاتهام سفر می کند، بین دارای هیکل بزرگ می باشد و نیروی وی از یک انسان عادی بسیار بیشتر است. بین از ضریب هوشی و حافظه بالایی برخوردار است و تخصص زیادی در فنون جنگی و ایجاد استراتژی‌های جنگی دارد.

12. جوزف چیلتون

جوزف چیلتون مهم ترین دشمن بتمن به شمار میرود، چیلتون حتی از جوکر هم برای بتمن منفورتر است، او به قدری اهمیت دارد که حتی میتوان لقب خالق بتمن را به او اعطا کرد، به گونه ای که اگر چیلتون نبود، قطعا بتمنی هم وجود نداشت حالا شاید از خود بپرسید که چیلتون کیست که اینقدر در دنیای بتمن حائز اهمیت است، در پاسخ باید گفت که چیلتون همان فردیست که در آن شب سرد زمستانی، والدین بروس وین را به قتل رساند، شاید اگر چیلتون در مسیر توماس وین قرار نمی گرفت، بتمن هیچگاه متولد نمی شد.

11. Black Mask

رومن از خانواده یهودی و ثروتمند سایونیس در شهر گاتهام زاده شد. پدر و مادرش از توماس وین و مارتا وین، والدین بروس وین، متنّفر بودند اما به دلیل حفظ موقعیت اجتماعی با آن‌ها دوستی ظاهری داشتند. وقتی رومن پا به جوانی گذاشت در شرکت پدرش که شرکت لوازم آرایشی بنام ژنوس بود سمت مهمی را بر عهده می‌گیرد و سپس عاشق منشی‌اش سیرکا می‌شود، اما پدرش که سیرکا را در شأن خانواده‌شان نمی‌دید با ازدواج رومن و سیرکا مخالفت کرد. سپس رومن بخاطر سیرکا عمارت والدینش را به آتش کشید و آن‌ها را کشت و بعد با سیرکا ازدواج کرد و صاحب اصلی شرکت پدرش شد. امّا بعد از کشته شدن پدر و مادرش، از پس اداره شرکت پدرش بر نیامد و کمپانی سایونیس ورشکست شد در این بین بروس وین کمپانی سایونیس را خرید و رومن به خاک سیاه نشست و برای انتقام ماسکی از چوب تابوت پدرش می‌سازد تا از بروس وین انتقام بگیرد. او که به هویت واقعی بتمن پی برده، تصمیم می‌گیرد با او مبارزه کند. اما روزی در نبردی مقّرش آتش می‌گیرد. بتمن به او کمک می‌کند اما دیگر خیلی دیر شده‌است و ماسک سیاهش در آتش جذب پوستش می‌شود، او از این پس دیگر رومن سایونیس نیست و هویت تازه‌ای دارد: بلک ماسک، بعد این واقعه انجمنی بنام صورت کاذبان تأسیس می‌کند که هدفش گسترش جنایت در گاتهام است، اعضای این انجمن نقاب سیاه و عینک دارند. او در نهایت توسط زن گربه‌ای به قتل می‌رسد.

ادامه در بخش بعدی…

31+

دیدگاهتان را بنویسید

نوشته های مشابه

بستن