10 باس که میتوانید آنها را با یک ضربه نابود کنید!

مبارزه با باس فایت ها یکی از جذاب ترین و مهم ترین بخش از بازی های اکشن و هک اند اسلش به شمار می رود، باس هایی از پیش رو برداشتن آن ها معمولا کار ساده ای نیست و ممکن است چندین مرحله به طول بی انجامد، اما در برخی از بازی ها با باس فایت هایی روبرو می شوید که هوش شما را بیشتر از مهارتتان به چالش می کشد و ممکن است ققط با یک ضربه کار آن را تمام کنید. در این مرحله به معرفی باس هایی می پردازیم که میتوانند فقط با یک ضربه کشته شوند.

Call of Juarez Bound in Blood

Call of Juarez Bound in Blood به طور قطع یکی از بهترین عناوین وسترن محسوب می شود، این بازی خوش ساخت که به صورت اول شخص دنبال می شد دارای یک گیم پلی هیجان انگیز و مراحل بسیار جذابی بود، بسیاری از ویژگی های وسترن همچون تعقیب و گریز با قطار و اسب، حمله به کمپ های صحرایی و از همه مهم تر دوئل به شکل زیبایی در بازی به تصویر کشیده شد، با توجه به اینکه با یک بازی وسترنی طرف بودیم، تمامی باس ها و آنتاگونیست های بازی با دوئل کشته می شدند، به نوعی دوئل نقش باس فایت را در این بازی ایفا می کرد، در یک صحنه نفس گیر در دوئل ها باید با زدن یک دکمه خاص در کثری از ثانیه، دشمن را با یک گلوله از پای در می آوردید.

Bed of Chaos – Dark Souls

سری Dark Souls همواره از باس های بسیار جالبی برخوردار بوده است، از بین بردن برخی باس ها در این سری به قدری سخت و چالش برانگیز طراحی شده که ممکن است به کلی قید بازی را بزنید، با این حال در یکی از مراحل نسخه اول Dark Souls باسی وجود دارد که با یک ضربه شمشیر کشته می شود! این باس که Bed of Chaos نام دارد، در بالای یک گیاه با ریشه ای بسیار بزرگ و محکم نشسته است، سختی این باس فایت این است که شما باید با جا خالی دادن از ضربات Bed of Chaos ریشه گیاه را از بین برده و پس از آن با یک ضربه کاری این باس را به کام مرگ بکشانید.

Adamantoise – Final Fantasy XV

در یکی از مراحل فرعی Final Fantasy XV شما باید یک باس عظیم الجثه را از بین ببرید این باس ظاهری همانند لاک پشت دارد و یک کوه عظیم با خود حمل می کند، برای کشتن این باس روش های زیادی در نظر گرفته شده اما به طور متوسط باید ۱۵ ساعت از وقت خود را برای کشتن او صرف کنید، اما نکته جالب اینجاست که یک آیتم مخفی در بازی وجود دارد که می‌تواند این موجود عظیم را فقط با یک ضربه نابود کند! این آیتم Ring of Alterna نام دارد و بدست آوردن آن در بازی بسیار مشکل است، با پیدا کردن این آیتم و رفتن به سمت فوقانی این باس و زدن یک ضربه، دشمن Insta Kill شده در جا می میرد!

Ancient Wyvern – Dark Souls 3

در Dark Souls 3 یک باس عظیم به نام Ancient Wyvern وجود دارد که نابودی او بسیار سخت و زمان بر است، در صورتی که از قسمت زیرین به این باس حمله کنید باید چند ساعت را به کشتن او اختصاص دهید اما روشی وجود دارد که او را با یک ضربه ناکار می کند، این روش در ابتدا توسط یک یوتیوبر کشف شد که در آن بازیباز می تواند با بالا رفتن از ساختمان کناری و پریدن بر روی سر این موجود او را با یک ضربه بکشد، البته رفتن به بالای ساختمان نیز کاری بسیار دشوار و چالش برانگیز است، و باید دشمنان زیادی را از پای در بیاورید اما این چالش قطعا به صرف ساعت ها وقت برای کشتن Wyvern می ارزد

Didact – Halo 4

آنتاگونیست اصلی بازی Halo 4 یعنی Didact از جمله باس هایی است که با یک ضربه نابود میشود، این باس قدرت بدنی زیادی ندارد به لطف سرباز های پرشمارش شما را برای دسترسی به او به شدت به زحمت می اندازد، در پایان بازی پس از آن که تمام سربازان را می کشید و به Didact می رسید با پرتاب کردند یک نارنجک معمولی او را از پای در خواهید آورد

Lucien – Fable 2

Lucien یکی از آنتاگونیست های اصلی بازی Fable 2 می باشد، این آنتاگونیست در اوایل بازی خانواده شخصیت اصلی بازی را می کشد و به دشمن قسم خورده شما تبدیل می شود، به همین دلیل تصور می شد که باید چالش های فراوانی برای رسیدن به او انجام دهید اما اینگونه نیست، زمانی که به Lucien می رسید او هیچ مقاومتی از خود نشان نمی دهد و می توانید به راحتی آب خوردن او را با یک ضربه از پای در آورید! این سادگی به حدی بود که گله و عصبانیت بسیاری از طرفداران را بر انگیخت!

Dragons – The Elder Scrolls V Skyrim

اژدها ها از قدرتمند ترین موجودات دنیای Skyrim هستند که کشتن آن ها توانایی و مهارت فراوانی می طلبد اما با پیشروی و افزایش مهارت های خود در بازی می توانید تمامی این اژدهایان را با یک ضربه تیر و کمان از پای در بیاورید، شاید در ابتدا عجیب به نظر برسید اما هر چیزی در دنیای Skyrim امکان پذیر است، در صورتی که شما بیشتر بخش های بازی را به صورت مخفی کاری انجام دهید، ضربات تیر و کمان شما در بازی به مرور قدرتمند خواهد شد به حدی که در انتها این قابلیت را دارید که تمامی اژذهایان موجود در بازی را با یک ضربه تیر و کمان در حالت مخفی کاری از بین ببرید.

The End – Metal Gear Solid 3

حرفه ای ترین تک تیرانداز بازی Metal Gear Solid 3 باسی به نام The End است، او مهارت فوق العاده ای در تک تیراندازی داشته و میتواند شما را از فاصله چند کیلومتری مورد هدف قرار دهد، در زمانی بازی شما را ملزم به کشتن وی می کند سه روش مختلف در اختیار دارید، روش اول اینکه با مخفی کاری او را از بین ببرید روش دوم و جالب ترین روش، دست کاری و جلو انداختن تاریخ در کنسولتان می باشد، که در این صورت The End بر اثر کهولت سن میمیرد! روش سوم نیز به یکی از مراحل قبلی مربوط می شود جایی که میتوانید در گوشه ای از مرحله Ponizovje وی را مشاهده کرده و با یک گلوله او را از پای در آورید.

Hitman – تمامی باس ها

از آنجایی که تمامی اهداف مامور ۴۷، انسان هستند، به طبع تمامی آن ها با شلیک یک گلوله به سرشان کشته می شوند، اما سختی باس فایت های عناوینی چون هیتمن در کشتن اهداف نیست و قطعاً پیشروی در مراحل بازی و رسیدن به این باس ها، خیلی سخت‌تر از کشتن آنهاست، در بازی Hitman Absolution در صورتی که بازیباز بتواند تمامی اهداف بازی را به صورت هدشات از پای در بیاورد، جوایز ارزشمندی در نظر گرفته است.

Iwajira – Borderlands

باس Iwajira قدرتمند ترین باس بازی Borderlands می باشد، کشتن او در بازی اختیاری است اما در صورت موفق شدن، پاداش فراوانی نصیبتان می شود، کشتن این باس با سلاح معمولی تا حدودی غیر ممکن است اما حتی او را هم میتوان با یک ضربه از پای در آورد! برای این کار شما باید از سلاح The Inflammable Shooting Star استفاده کنید و همچنین باید از شخصیت Nisha استفاده کنید و سطح سوم قابلیتی که قدرت هر ضربه Melee (با سلاح سرد) را بعد از کشتن دشمنان ۱۶۰ درصد افزایش می‌دهد، استفاده کنید. با کشتن چند دشمن و افزایش قدرت به میزان ۱۶۰ درصد بعد از کشتن هر کدام و هنگامی که سپر شما قدرتش تمام می‌شود، می‌توانید یک ضربه فوق العاده قوی به این باس وارد کنید و با یک ضربه او را از بین ببرید.

17+
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نوشته های مشابه

بستن