عجیب ترین استراگ ها و اسرار مخفی در بازی ها – بخش دوم

ساخت بازی های ویدیویی نیاز به مدت زمان طولانی دارند، گاهی ممکن است سازندگان برای رسیدن به یک طرح جامع مدتی از ساخت بازی دست بکشند و از روی بی کاری به ایجاد ایستراگ ها و نکات مخفی در بازی هایشان بپردازند، معمولا در بازی های مختلف ایستراگ ها توسط گیمر های ریز بین و ماجراجو کشف می شوند، اما ایستراگ هایی هم هستند که با گذشت سال ها هنوز کشف نشده اند، در این بخش به عجیب ترین و جالب ترین ایستراگ های کشف شده در بازی های مختلف می پردازیم.

جوکر شما را نمی خنداند، بلکه می ترساند!


اگر به یاد داشته باشید در ابتدای بازی Batman Arkham Knight شما باید جسد جوکر را می‌سوزاندید و بعد وارد بازی می شدید، اما در صورتی که بعد از اتمام بازی و کشتن Riddler بازی را به شکل New Game Plus شروع کنید اینبار جوکر از کف کوره برمیخیزد و فریاد میزند و شروع به خندیدن می کند. شاید این مورد زیاد ترسناک نباشد اما اگر برای اولین بار به این صحنه بربخورید قطعا وحشت زده خواهید شد!

قتل Toad در ماریو کاغذی!

در یکی از مراحل بازی Paper Mario شما وارد اتاقی به هم ریخته می شوید که در آن یک قتل رخ داده و خط سفیدی دور جسد کشیده شده است، نکته عجیب و ترسناک ماجرا اینجاست که شکل خطوط بسیار شبیه به شکل شخصیت بازی toad است، عجیب تر این که این ایستراگ در نسخه آمریکایی وجود ندارد و شما فقط در نسخه ژاپنی بازی میتوانید آن را ببینید.

بابایی برگشته GTA V


در بازی GTA V احتمالا شما هم گاهی اوقات با ورود به خانه مایکل صدای فریاد یکی از اعضای خانواده او را شنیده اید، که میگوید: بابایی برگشته احمق ها. این دیالوگ درواقع به مرحله آغازین بازی GTA IV اشاره دارد. جایی که نیکو وقتی برای اولین بار به خانه شخصیت دیوید بوسوی میرود، این دیالوگ را از داخل خانه دیوید می شنود!

صدای مرموز داشبرد XBOX


بعد از چند دقیقه بلااستفاده ماندن بخش داشبرد Xbox موسیقی مرموز و ترسناکی پخش می شود، اگر به خوبی به صدای پخش شده گوش دهید متوجه می شوید که صدایی شبیه به صدای بیگانگان میگوید: من میخواهم روح تو رو مال خودم کنم! هیچ وقت مشخص نشد که هدف از قرار دارد همچین صدایی در منوی این کنسول چه بود اما میجر نلسون در سال ۲۰۱۴ تایید کرد که این صدا درواقع همان صدایی است که ناسا در زمان دوران کاوشگری آپولو شنود کرده بود!

خانه‌ی آقای فردریکسن بر فراز آسمان های Battlefield 1

راز های زیادی در سری Battlefield وجود ندارد با این حال در بسته الحاقی They Shall Not Pass عنوان Battlefield 1 شاهد ایستراگ ها و نکات عجیبی هستیم، یکی از ایستراگ های بسیار جالب بازی که در نقشه Verdun Heights یافت می شود خانه آقای فردریکسن در انیمیشن بسیار زیبای Up است که برفراز آسمان بازی دیده می شود، البته برای دیدن این صحنه شگفت انگیز کار آسانی ندارد، شما باید سه بطری را در سه کلبه مختلف در این نقشه پیدا کرده و آن ها را نابود کنید بعد با خیره شدن به آسمان خانه آقای فردریکسن را ببینید.

شیطان در آینه DOOM 3 و DOOM 3 BFG Edition

اگر از طرفداران سری Doom باشید بدون شک موافقید که DOOM 3 بهترین و البته ترسناک ترین نسخه از این سری است، در مرحله ابتدایی بازی در بخش Access Junction یک دست شویی وجود دارد که با ورود به آن یک آینه بزرگ میبینید، اگر مقابل آینه بایستید و به آن نگاه کنید بعد از چند لحظه با یک صحنه بسیار وحشتناک از نیروهای شیطانی در درون آینه روبرو می شوید این صحنه به قدری شوکه کننده است که ممکن است تا مرز سکته پیش بروید.

کلاه جان مارستون در L.A Noire

ایستراگ ها در بازی های راکستار فقط به سری GTA خلاصه نمی شود و ما در دیگر بازیهای راکستار نیز شاید ایستراگ های جالبی هستیم در مرحله Marriage Made in Heaven بازی L.A.NOIRE زمانی که شما به دنبال سرنخ هستید، در داخل کوچه کنار رستوران یک سطح زباله وجود دارد که با با باز کردن آن کلاه جان مارستون (کاراکتر اصلی بازی Red Dead Redemption) را می بینید که حالا دست به دست به کول فلیپس رسیده، گویا L.A.Noire و Red Dead Redemption در یک دنیای مشترک اتفاق می افتند!

حرف زدن ممنوع Silent Hill P.T

با اینکه Silent Hills P.T فقط یک دمو بود اما با وجود مدت زمان کوتاه گیم پلی نکات بسیار عجیبی در بازی کشف شده اند، یکی از ایستراگ های بسیار ترسناک بازی این است که شما وقتی میکروفون به بازی وصل کردید یک کلمه هم نباید حرف بزنید. این موضوع توسط استریمری به نام CryoSphereD کشف شده است، او که میکروفونش به بازی وصل شده بود برای مدت کوتاهی در بازی بدون حرکت باقی مانده بود، بعد از چند دقیقه سکوت با به زبان آوردن کلمه “کوجیما” ناگهان لیزا (آنتاگونیست بازی) جلویش سبز شده و به او حمله ور می شود!

جاستین بیبر در نقش ناتان دریک  “The Last Of Us”

شاید حتی شوخیش هم ترسناک باشد اما در یکی از مراحل بازی The last of us روزنامه ای پیدا میکنید که کمی با روزنامه های دیگر بازی فرق میکند. معمولا روزنامه های بازی از فضایی آخرالزمانی روایت دارند و در مورد فجایع نوشته اند اما این فاجعه ی بسیار بزرگتر در این روزنامه به چشم خورده است: جاستین بیبر نقش ناتان دریک را در فیلم سینمایی Uncharted 13 بازی میکند!

 

مشاهده بخش اول  –   ادامه در بخش سوم…

30+
برچسب ها

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نوشته های مشابه

بستن