ده برتر – ترسناک ترین دلقک های سینما

دَلقَک‌ها بازیگرانی هستند که برای خنده و تفریح تماشاگران جوک ‌می گویند و حرکاتی انجام می‌دهند. دلقک‌ها کلاه ‌گیس‌ های بزرگ بر سر دارند و لباس رنگین بر تن می‌کنند و چهره خود را گریم کرده و معمولا کفش‌های بزرگی بر پا دارند. به طور دقیق مشخص نیست که دلقک ها از چه زمانی به وجود آمدند، اما میتوان گفت که آنها از اوایل قرن بیستم اوج گرفته و به محبوبیت خاصی خصوصا در ایالات متحده رسیدند، دلقک ها البته پس از دهه ۸۰ و با از رونق افتادن سیرک ها، رو به افول حرکت کرده اند.

به طور قطع حتی یک بار هم که شده واژه دلقک هراسی یا فوبیای دلقک را شنیده اید، جالب است بدانید که بسیاری از مردم جهان به بدنی انسان گونه و با چهره ی متفاوت واکنش انفعالی نشان می‌دهند و در نتیجه از نزدیکی به دلقک ها اجتناب می کنند. با گسترش دلقک هراسی، دلقک ها به جای اینکه در سیرک ها باشند، از قصه ها و رمان های ترسناک سر درآوردند، سازندگان فیلم های ترسناک هم از آنجایی که از هیچ ایده ای را برای ترساندن مخاطب را از دست نمی دهند، مدت هاست که به طراحی یک آنتاگونیست دلقک در فیلم های ترسناکشان روی آورده اند، در این مقاله به معرفی ترسناک تربن دلقک های سینما و تلویزیون می پردازیم، با دانس گیم همراه باشید

Pennywise – IT

رئیس انجمن جهانی دلقک‌ها یا WCA خانم «پم مودی» Pam Moody اعتقاد دارد فوبیای دلقک به خاطر رمان IT ایجاد شده است! استفن کینگ حقیقتا با نوشتن رمان IT بسیاری از دلقک ها را از کار و کاسبی انداخت! رمان IT یکی از مشهور ترین رمان های ترسناک است که به زبان های مختلفی ترجمه شده، در دنیای سینما و تلویزیون قبل از بیل اسکارشگورد، Tim Cury در مینی سریال IT نقش این دلقک شیطانی را ایفا کرد، پنی وایز یک موجود ماورا طبیعه است که از ترس کودکان تغذیه میکند و هر 27 سال یک بار سر و کله اش پیدا میشود در فیلم IT 2017 پنی وایز میتواند به ظاهر های گوناگون تبدیل شود، طبق فرضیه های موجود، پنی وایز از کهکشانی دیگر به صورت اشتباهی وارد زمین شده است.

 Twisty Clown – American Horror Story

کاراکتر دلقک یا Twisty Clown یکی از مشهور ترین کاراکتر های سریال داستان های ترسناک آمریکایی محسوب می شود، شخصیت دلقک نه تنها پرداخت فوق العاده ای دارد، بلکه در مواردی میان جنایت های خونبارش کاملا احساسات برانگیز و موجه است. او برای پنهان کردن زخم هایش یک ماسک لبخند بر دهان خود میگذارد،‌ چهره او به قدری ترسناک است که اگر پیش از این به فوبیای دلقک دچار نشده باشید، پس از دیدن او ناخودآگاه از هر دلقکی وحشت پیدا میکنید!

Joker – The Dark Knight

شاید قرار نگرفتن کاراکتر محبوب جوکر در این لیست کمی بی انصافی باشد، این کاراکتر درست است که قدرت ماورا طبیعه ندارد و ظاهرش چندان ترسناک به نظر نمی آید، اما چیزی که این دلقک عقده ای را از دیگر دلقک ها متمایز می کند، ترساندن های بچه گانه نیست، بلکه اهداف و ذات شیطانی درون اوست، جوکر در تلاش است تا پیروزی شر بر خیر را در جهان هستی ثابت کند، و هیچ چیز مخوف تر از این هدف شوم نیست!

Billy – Saw

تصور کنید که یک روز در داخل یک تله مرگ از خواب بیدار شدید و در مقابل خود یک عروسک سه چرخه سوار می‌بینید که مشغول اعلام دستورالعمل‌هایی است تا شما با استفاده از آن بتوانید زندگی خود را نجات دهید. در هر یک از این دستورالعمل ها شما حداقل یکی از اعضای حیاتی بدن خود را از دست خواهید داد، در همان موقع متوجه میشوید که بیلی به واقع یکی از ترسناک ترین و بی رحم ترین دلقک های تاریخ سینماست!

Art of The Clown – Terrifier

کاراکتر Art of The Clown در ابتدا با فیلم کوتاه All Hallows Eve معرفی شد، این دلقک دیوانه در شب هالووین به سراغ قربانیانش میرود و آنها را به فجیح ترین شکل ممکن به قتل می رساند، احتمالا این دلقک دارای قدرت های ماوراء طبیعه نیز می باشد چرا که میتواند در لحظه ای از مکانی به مکانی دیگر جا به جا شود.

Clown Doll – Poltergeist

در فیلم Poltergeist عروسک دلقک فرصت خیلی زیادی برای هنرنمایی به دست نیاورد اما همان صحنه‌های کوچک و کوتاهی که در فیلم داشت باعث شد که همان سکانس‌ها تبدیل به ترسناک‌ترین صحنه‌های فیلم شوند. همانند همیشه، ارواح خبیثه و بدجنس که عنصر اصلی را در داستان ایفا می‌کردند، این دلقک عروسکی را تسخیر کرده و به جان رابی کوچک و بیچاره می‌انداختند که تا می‌تواند او را آزار و اذیت کند.

Amusement

این دلقک قاتل با چهره جمجمه ای خود، بی شک یکی از ترسناک ترین دلقک ها در سینما و تلویزیون است، فیلم Amusement در سال 2008 اکران شد و توانست به فروش بالایی دست یابد، داستان این فیلم درباره یک‌ قاتل است که به علت یک‌ کینه قدیمی در پی کشتن سه زن است.

Scary or Die

اگر فکر می‌کنید که قرار نیست یک‌ دلقک آدمخوار در این لیست حضور داشته باشد، سخت در اشتباهید، فیلم Scary Or Die داستان پنج کاراکتر است که یکی از آن ها دلقکی آدم خوار است، ظاهر این دلقک شباهت هایی با دلقک سری بازیهای Twisted Metal دارد.

Zombieland

زامبی ها یکی از اصلی ترین مقوله های ترس و وحشت در سینما به شمار می روند، Zombieland یکی از آثار موفق زامبی محور کمدی است که در سال ۲۰۰۹ منتشر شد، آنتاگونیسم داستان این فیلم بازی Derek Graf یک دلقک زامبی است که با صدا و ظاهر بسیار خوفناک خود به تنهایی موفق شده ژانر ترسناک را به این اثر کمدی اضافه کند.

Clown

داستان فیلم درباره ی یک پدر مهربان هست که برای تولد فرزندش ، یک لباس دلقکِ بسیار بامزه را خریداری می کند. این لباس ، توسط نیروهای مرموزی احاطه شده است و در ادامه پدر را به یک دلقک دیوانه و ترسناک تبدیل می کند.

11+
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نوشته های مشابه

بستن