پلان برتر – اولین بمب باران Dunkirk

با اولین قسمت از بخش ویدیویی پلان برتر در خدمت شما هستیم این بخش بهترین، به یاد ماندنی ترین و ماندگار ترین سکانس های سینمایی (بدون اسپویل) را بازگو و به تصویر می کشد، امیدواریم لذت ببرید.

فیلم دانکرد محصول سال 2017 دهمین فیلم بلند کریستوفر نولان به شمار می آید. این فیلم روایت گر یک نبرد واقعی در جنگ جهانی دوم است. نبرد دانکرک از نقطه ای آغاز شد که ارتش آلمان نازی پس از پشت سر گذاشت خاک بلژیک و هلند، سربازان ارتش های فرانسه و بریتانیا را غافلگیر و محاصره کردند. در این شرایط، ارتش بریتانیا که شامل حدود 400 هزار سرباز می شد، راهی جز تسلیم شدن یا رفتن به سوی شمال فرانسه و حضور در منطقه ای ساحلی به نام دانکرک نداشتند. این منطقه ساحلی فاصله اندکی با خاک بریتانیا داشت و سربازان امید داشتند تا بتوانند توسط کشتی هایی که از خاک بریتانیا ارسال می شود، از مهلکه خارج شوند و به دست نیروهای آلمانی نیفتند.

اگر چه دانکرک نتوانست به اندازه دیگر فیلم های نولان مخاطبان را راضی کند. اما توانست جوایز بین المللی زیادی از جمله سه جایزه اسکار را کسب کند. « دانکرک » از بدو آغاز فیلم، بدون مقدمه ای طولانی و خسته کننده تماشاگر را به عمق ماجرا می برد و شخصیت های داستانش را به سرعت معرفی می کند تا فرصت کافی برای پرداختن به نبرد دانکرک را داشته باشد.

در یکی از بهترین و مهیج ترین سکانس فیلم در حالی که هزاران نفر از نیرو ها انگلیسی در ساحل دانکرک تجمع کرده اند صدای غرش هماپیما های نازی به گوش می رسد و بمب باران هوایی وحشتناکی شکل میگیرد. نکته جالب این سکانس و خیلی از سکانس های فیلم تاکید ویژه نولان بر عدم استفاده از جلوه های ویژه تا حد ممکن است مثلا خیلی از سربازانی که از فاصله دور به چشم می خورند مقوایی هستند!

در ادامه شما را به تماشای این سکانس فوق العاده دعوت میکنیم:

       

0
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نوشته های مشابه

بستن