DETROIT BECOME HUMAN - 2018

1530818382914

 پلتفرم: PS4
 سبک: ماجراجویی
 ناشر: Sony Interactive Entertainments
 سازنده: Quantic Dream
 درجه سنی: M +17
 متاکریتیک: 78/100
 امتیاز کاربران:
ِِDetroit Become Human
8.8 (88%) 5 votes

Detroit: Become Human یک بازی ویدئویی علمی–تخیلی به سبک ماجراجویی است که توسط کوآنتیک دریم ساخته شده‌است و بوسیلهٔ سونی اینتراکتیو انترتینمنت به‌طور انحصاری برای کنسول پلی‌استیشن ۴ منتشر شد. این بازی نقدهای مطلوبی از سوی اکثر وبگاه دریافت کرد. بیشتر به علت نقش نه چندان مطلوب و تاثیر گذار نبودن کارا انتقاد شده‌است و نقش تأثیر گذار کانر تحسین شده‌است و اکثراً به علت داستان زیبای این بازی مورد تحسین واقع شده‌است

داستان بازی در آینده به وقوع می پیوندد زمانی که اندرویدها وارد زندگی مردم شده‌اند و در کارها آن‌ها را یاری و کمک می‌کنند و انجام کارها را برای انسان‌ها آسان‌تر از قبل می‌کنند. اما این امکاناتی که اندروییدها برای انسان‌ها آفریدند باعث نارضایتی قشری از مردم نیز شده‌است، و به همین دلیل نیز آن‌ها به تظاهرات پرداخته‌اند زیرا اندروییدها جای نیروی انسانی را گرفته و باعث بیکاری آن‌ها گشته است.

بازی سه کاراکتر دارد، کارا (والری کری) که از خانه‌ای که در آن کار می‌کرده است فرار کرده است و به همراه یک دختر بچهٔ اندروید دیگر که صاحب او برای غم از دست دادن دخترش خریده بود را نیز با خود برد و هردو نسبت به هم علاقه پیدا کردند و سعی در آزادی و زندگی راحت تر برای خود دارند اما بازیکن با تصمیماتی که می‌گیرد می تواند امنیت آنها را تضمین کند و یا آنها را به کام مرگ بکشد و کارا به دنبال کشف ادراک و هشیاری مصنوعی خود است.

  • آملیا رز بلر بازیگر موشن کپچر شخصیت The Tracis و برین دکارت بازیگر موشن کپچر شخصیت کانر بعد از اتمام مراحل ساخت بازی با یکدیگر ازدواج کردند.
  • دیوید کیج برای هر کدام از شخصیت های اصلی (کارا، کانر و مارکوس) یک آهنگساز در نظر گرفت.
  • در فصل “نبرد برای دیترویت” هنگامی که کارا و آلیس در حال پیاده روی در سطح شهر هستند تبلیغ فیلمی تحت عنوان Heavy Rain (ساخته قبلی Quantic Dream) در مقابل سینما دیده می شود.
  • بازی دارای 513 کاراکتر، 2200 صفحه داستان، 35 هزار دقیقه ضبط تصویری، حدود 74 هزار انیمیشن منحصر به فرد و 5.1 میلیون خط دیالوگ میباشد.
  • این بازی محدودیت های عجیبی در اشتراک گذاری دارد، به عنوان مثال شما میتوانید ویدیو ها و اسکرین شات ها را ذخیره کنید اما به هیچ عنوان نمیتوانید آن ها را در شبکه های اجتماعی پلی استیشن به اشتراک بگذارید. این محدودیت با توجه به داستان محور بودن بازی میتواند مربوط به خطر اسپویل شدن بازی باشد.
  • این بازی شباهت بسیار زیادی به دیگر انحصاری سونی Until Dawn دارد مثلا این که عواقب کار شما در فصل های بعدی بازی تاثیر گذار خواهد بود و ممکن است شکل کلی داستان را تغییر دهد. با این تفاوت که در Detroit: Become Human نمیتوانید مانند Until Dawn به عقب برگشته و کار اشتباه خود را جبران کنید.
  • تنها در یک فصل، هر سه کاراکتر بازی همدیگر را ملاقات میکنند!
  • این بازی قبل از انتشار حواشی زیادی در خصوص نقض حقوق کودکان داشت و کمپین حمایت از حقوق کودکان چندین بار علیه این بازی بیانیه صادر کرد.
  • قبل از انتشار بازی یک توییت شیطنت آمیز در صفحه توییتری رسمی بازی با عنوان: وقتی از خواب بلند میشی و می بینی Detriot Become Human هنوز در انحصار PS4 است و شما هنوز دارنده Xbox! این توییت با واکنش تند طرفداران اکس باکس همراه شد و پس از چند دقیقه پاک شد!

دیدگاهتان را بنویسید

بستن